Karşılaştırma | Göz Kremlerim

Merhabalar,

Söz verdiğim göz kremlerimin karşılaştırma yazısını sonunda hazırlayabildim. Umarım faydalı olur. Benim son zamanlarda kullandığım göz kremlerim aşağıdaki fotoğrafta soldan sağa sırasıyla; Kiehl's Creamy Eye Thretment with Avocado, Estee Lauder Revitalizing Supreme, Estee Lauder Advanced Time Zone, Estee Lauder Advanced Night Repair Eye. Bir de aşağıdaki fotoğrafa koymayı unuttuğum Clinique'in All About Eyes göz kremi var.Kiehl's avokadolu göz kremi diğerlerine göre daha yoğun yapılı, sürüldüğünde su gibi bir yapıya dönüşen, yoğun nem veren bir krem. Oldukça güzel nem sağlıyor ancak anti aging vb. gibi başka herhangi bir vaadi yok. Daha çok genç ciltlere ve hatta göz altları normalden kuruya dönük kişilere uygun. Detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.


Estee Lauder Advanced Time Zone yapı olarak daha ince. Uygulandığında yumuşacık bir nem sağlıyor, cilde ipeksi bir his veriyor. Daha çok çizgilenme ve kırışıklık problemi olan kişilere yönelik bir göz kremi. Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun. Ben severek kullanıyorum.Estee Lauder Revitalizing Supreme göz kremi yapı olarak Advanced Time Zone'a göre daha yoğun ama Kiehl's avokadolu göz kremine göre daha hafif. Verdiği nem gayet güzel. Göz altlarındaki kırışıklık ve çizgilenmeleri hafifletmeye yönelik yani daha olgun ciltler için uygun bir ürün. Ancak bu krem nedense sim içeriyor. Dolayısıyla ben pek memnun kalmadım. Estee Lauder Advanced Night Repair Eye diğer kremlere göre daha jel kıvamında ve pudralı. Verdiği nem oldukça güzel, uygulama sonrası ciltte kadifemsi bir his bırakıyor. Tüm cilt tipleri için uygun. Gece kullanımına yönelik üretilmiş, tüm gece göz çevrenizi onarmayı vadediyor. Sevdiğim bir göz kremi oldu. Daha detaylı inceleme yazısı için burayı tıklayabilirsiniz.Clinique'in All About Eyes göz kremi yapı olarak incecik ve kolayca cilt tarafından emiliyor. Cilt tarafından çabucak emilmesi nedeniyle makyaj öncesi kullanıma oldukça uygun. Daha çok karma ve yağlı genç ciltlere yönelik bir krem. Sevdiğim göz çevresi kremlerinden oldu. Daha detaylı incelemesi için burayı tıklayabilirsiniz.


Benim bir süredir kullanıp değerlendirme fırsatı bulduğum göz çevresi kremlerim bu şekildeydi. Yakın zamanda Clinique Pep-Start göz kremini kullanmaya başlayacağım. Fikirlerim oluştuğunda onu da buradan paylaşıyor olacağım. 

Sevgiler,
Seher

Seher

Renklidosyam

8 yorum:

 1. Kiehl's avokadolu göz kremini çok merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim göz altlarım için çok yoğun geldi :)

   Sil
 2. Seher, böyle derli toplu yazılar çok yararlı oluyor. Ellerine sağlık!

  YanıtlaSil
 3. Merhaba bloğunuz çok keyifli :) Yurtdışında gezi ve yaşam ilginizi çekiyorsa bloğuma beklerim.. Sevgiler..

  https://cekoslovakyalilar.blogspot.cz/

  YanıtlaSil
 4. Merhaba, blogunuzu ziyarete geldim. Benim blogumu yorum ve ziyaretinizle desteklerseniz sevinirim.

  YanıtlaSil